top of page

Gürültü Panelleri


Değerli Sakinler,

İBB aylık dergisinde gördüğüm bir haber üzerine bağlantıya geçtiğim İBB yetkilileri ile bir görüşme yaptım. Mahallemizin TEM otoyoluna bitişik olan Alp-Ör blokları, Otoyolcular Sitesi, Koza sitesinin bir kısmı otoyolun gürültüsü ile başetmeye çalışıyorlar. Uzun zamandır bir yol arıyor fakat bir türlü buralara bir panel yaptıramıyorduk, hatta hiç örneğini de bulamıyorduk Türkiye'de.

Elimizde Otoyolcular sitesinin yaptırmış olduğu ses ölçümleri vardı. buralarda oturan sakinlerimizde şikayetleri vardı. Ben de TEM yolundan ve mahalleden çektiğim fotoları da ekledim.

Makalede artık Türkiye'de gürültü panelleri yapılmaya başlandığını duyunca hemen bağlantıları kurdum.

Bugün muhtarlıkta İBB yetkilileri ve bu gürültüye maruz kalan blokların yöneticileri ile toplandık. Konuyu aramızda konuşup tartıştık. Yapım işindeki arkadaş ile beraber yerleri gezdik. Hem TEM den , hem mahalleden gürültüyü dinledik, konuma baktık.

İlgili arkadaş konum itibarı ile pek uygun olmadığımızı, sebep olarakda site ve blokların TEM yolunun üstünde kaldığını , bu uygulamaların daha çok yolun altında kalan bölgelerde etkili olduğunu söyledi. Ancak yine de bir proje çizip bize sunacaklarını söyledi. İleriki bir tarihte proje ve sunumları ile tekrar bir toplantı yapacağız. Nihai karar duruma göre verilecek.

Gelişmeleri size bildireceğim.

Sevgilerimle,

Konaklar Mahalle Muhtarı

Aslı Akyüz

12 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör

COLMAR

Doktor Hizmeti Hakkında

Değerli Sakinlerimiz, Belediye Doktorumuz 24.06.2024 / 30.06.2024 tarihleri arasında raporlu olduğundan dolayı hizmet veremeyecektir. Bilgilerinize sunarım Konaklar Mahallesi Muhtarı Türkan Barış

bottom of page