top of page

2018 yılı emlak vergi oranları arttırımı son kararı/sokak rayiç bedelleri


Değerli Sakinler,

Ekteki dosyada 2018 yılı Emlak Vergileri artışında baz alınacak rayiç bedelleri bulacaksınız.

Bildiğiniz gibi bu artışlar her 4 yılda bir (heryıl da ayrıca enflasyon oranında arttırılarak) ve ilgili Belediye tarafından yapılmaktadır. BU dönem için (2018), Beşiktaş Belediyesi tarafından öngörülen zam oranı %250-%400-600 civarında idi. Ancak komisyonunda Muhtarında olduğu bu karara itiraz ettim. Benimle beraber 8 muhtar arkadaşım daha itiraz etti ve karara şerh koyduk. Buna rağmen Belediyemiz bu artışta ısrar etti. biz 9 muhtar arkadaşımız bu süreçte epeyce savaş verdik Belediyemizle ve sesimizi duyurabildiğimiz her merciiye de seslendik. Bu seferde Beşiktaş halkı 4000 kadar dava açtı. ve sonunda buradaki sesi duyan yetkili Bakanlık bir kanun maddesi çıkararak artışların %50 yi geçmeyeceğini açıkladı. Buna göre açıklanan ve yeniden düzenlenen liste ve geçmiş dönemide yanına yazarak size bir tablo halinde hazırladım.

Emlak Vergileri ilk taksidi Mayıs 2018 de ve 2.taksidi de Kasım 2018 de ödenecek olup, yine Muhtarlığımızda açılacak veznede ödemelerinizi yapabilirsiniz.

Sevgilerimle,

Aslı Akyüz

Muhtar

30 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör

COLMAR

Doktor Hizmeti Hakkında

Değerli Sakinlerimiz, Belediye Doktorumuz 24.06.2024 / 30.06.2024 tarihleri arasında raporlu olduğundan dolayı hizmet veremeyecektir. Bilgilerinize sunarım Konaklar Mahallesi Muhtarı Türkan Barış

bottom of page