top of page

Konaklar ParkıDeğerli Sakinimiz,

2 yıl önce İBB Başkanımız Ekrem İmamoğlu tarafından yapımına karar verilen, Askeriyeden belediyemize park yapılmak kaydıyla devri yapılan, muhtarlığın karşısındaki yeşil alanda çalışmalar başladı.

Çalışma İBB tarafından projelendirilmiş olup, uygulaması da yine İBB tarafından yapılacaktır.

Beşiktaş Belediyesi'ne daha önce vermiş olduğumuz öneriler, alanın sık ağaçlı olmasından dolayı uygulamaya müsait ve uygun olmayacak.

Yapılan projeye katkılarınızı aracı kurumumuz olan Beşiktaş Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğümüze ilettim ve yine olursa da ileteceğim. Ancak proje konusunda pek değişikliğe gidileceği düşünülmüyor.


Ek'de projeye bakabilirsiniz, Projedeki;

Kahverengi alanlar cocuk oyun alanları

Kırmızı alanlar fitness alanları

Sarı olan alanda yürüyüş parkuru

Hepsi geçirimli doğal malzemelerden.


Bunun dışında Armakent sitesi karşısına denk gelen bir açıklık var, ağaç olmayan bölge. Şehit Yalçın Aydın Sokak sakinlerinin çıkmaz sokakta 2 okul ile birlikte bir trafik kaosunun içinde olması, birde salı günleri eklenen pazar kargaşası sebebi ile Oraya da daha önce Başkanımız Rıza Akpolat'ın talebiyle pazarın muhtarlığa kadar olan kısmı getirilecek.

Tüm bu düzenlemeler ile hem çıkmaz sokak sakinleri rahatlamış olacak, hemde daha düzgün ve derli toplu bir pazar yaratılmış olunacak.


"Konaklar Parkı" mahallemize ve tüm çevre komşularımıza hayırlı olsun.


Sevgi ve Saygılarımla,


Aslı Akyüz

Konaklar Mahallesi MuhtarıTASLAK PROJE GÖRÜNTÜLERİ alttaki dosyadan incelenebilir.

konaklar parkı projesi
.pdf
Download PDF • 16.08MB

428 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör

Hoşçakalın

Güzel mahallemin çok değerli sakinleri, Sizlerle birlikte 3 dönem 1 dönemde rahmetli ana-babam olmak üzere  4 dönemdir bizzat kendim, 2 dönemde rahmetli olan ana-babam, muhtar olarak, mahallemiz için

Comments


bottom of page